• Index
  •  » HydePark
  •  » Opowiadanie "Bardzo obcy kapitał" A.Pilipiuk

#1 2011-01-26 00:29:50

entrick

Moderator

Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 19
Punktów :   

Opowiadanie "Bardzo obcy kapitał" A.Pilipiuk

Tym razem bardzo krótkie opowiadanie, także w formie listu:


Bardzo obcy kapitał



Tomasz Etter                              Warszawa
Ul. J. Tkaczuka 11/25                         dnia 30 maja 2004
Warszawa


Do Ministra Spraw
Wewnętrznych i Administracji



Do wiadomości:
1) Koordynatora Służb Specjalnych
2) Premiera Rzeczypospolitej Polskiej
3) Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej



Szanowny Panie Ministrze!

Uważam za swój obywatelski i patriotyczny obowiązek poinformować o szeregu dziwnych zjawisk, jakich doświadczyłem przy okazji korzystania z mojego konta bankowego. W ubiegłym miesiącu dyrekcja Miejskiego Zakładu Oczyszczania, gdzie jestem zatrudniony na stanowisku operatora tylnej rampy śmieciarki, stwierdziła, że nie będzie więcej wypłacać poborów w kasie, jak to było dotychczas, ale przelewać pracownikom na konto w banku. W związku z tym kazano nam takowe założyć. Poszedłem tedy do najbliższego oddziału, gdzie w pół godziny mnie obsłużono, pobierając moje dane i wystawiając zaświadczenie o posiadaniu rachunku.
Tydzień później odebrałem jeszcze kartę z paskiem magnetycznym, co ucieszyło mnie bardzo, bo toaleta szeregowych pracowników jest w naszej bazie strasznie zdewastowana, a tę dla kierownictwa zabezpieczono nowymi drzwiami z czytnikiem do kart. Moja okazała się wybrakowana – bo jakoś ich nie otwiera. Próbowałem wymienić ją w banku na inną, co jednak nie pomogło, bo nowa też nie otwiera. Już to nasunęło mi pewne niesprecyzowane jeszcze podejrzenia...
Skrystalizowały się one tydzień temu, gdy księgowość wystąpiła do mnie z zapytaniem, żebym podał numer konta. No to podałem, pobierając go wzrokiem z zaświadczenia bankowego. Wtedy też zaskoczyłem się bardzo, gdyż okazało się, iż numer ten składa się z dwudziestu sześciu cyfr...
Nijak tego cholerstwa nie można zapamiętać – więc poszedłem do banku zapytać, czy da się go wymienić na krótszy. Tam roześmieli się tylko w nos, mówiąc, że u nich wszystkie są takie. Zdegustowany, poszedłem do konkurencyjnego banku (po drugiej stronie ulicy). Tamże zapytałem, ile cyfr mają ich numery i odpowiedź dostałem identyczną.
Z matematyki w podstawówce zawsze byłem niezły, tedy odszukałem w encyklopedii informacje o liczbie ludności na Ziemi. Wyszło mi, że do jej zapisania wystarczy dziesięć cyfr. Co z pozostałymi szesnastoma?
Oświeciło mnie tego samego dnia wieczorem, gdy w towarzystwie kolegów z roboty oglądaliśmy przy piwie film erotyczno-fantastyczny na wideo.
Ponura prawda sprowadza się do tego, iż nasz system bankowy stanowi część obcego systemu, ewentualnie w naszych bankach pieniądze trzymają obcy – znaczy ufoludki z galaktyki. Dedukując z liczby cyfr, jest ich setki lub nawet tysiące miliardów razy więcej niż nas. Orientując się nieco w ekonomii, wydedukowałem, że ich oszczędności pomnażają się na Ziemi, dzięki naszym odsetkom od kredytów, wpłacanym niefrasobliwie do kontrolowanych, przez ten bardzo obcy kapitał, banków.
W związku z powyższym sugeruję dokonania zamrożenia kont należących do nie-ludzi, a żeby nie doszło do krachu finansowego na skalę globalną (bez kredytów nie pociągniemy długo), zgromadzone na nich środki należy skonfiskować. Z tytułu niniejszego donosu chciałbym otrzymać 1% zabezpieczonych kwot.

Z poważaniem
Tomasz Etter





                          Sekretariat                                                                                   Warszawa
                          Ministerstwa Spraw                                                                 dn. 20 czerwca 2004


                      Wewnętrznych i Administracji



Pan Tomasz Etter
ul. J. Tkaczuka 11/25
Warszawa

Szanowny Panie,
Dziękujemy serdecznie za cenne uwagi. Postaramy się wykorzystać je w bieżącej pracy naszego resortu.
/podpis nieczytelny/






// EDIT

26.01.2010 00:31 - Mam nadzieje, ze ktos doceni to, ze teraz nolifie... Pierdziele, ide spac

Ostatnio edytowany przez entrick (2011-01-26 00:31:04)

Offline

 
  • Index
  •  » HydePark
  •  » Opowiadanie "Bardzo obcy kapitał" A.Pilipiuk

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rcbb.pun.pl www.kareenaisaif.pun.pl www.worldofbleach.pun.pl www.genelia-siddharth.pun.pl www.pisarze.pun.pl